Beställning nr: 09 5284 00 04
M12/M8 Adapter, antal poler: 4, oskärmad, stickbar, IP67
Serie 765, Automatiseringsteknik – sensorer och ställdon
Allmänna värden
Merless| Artikelnummer | 09 5284 00 04 |
| Kontakttyp | Adapter |
| Typ standard |
DIN EN 61076-2-104 DIN EN 61076-2-101 |
| Kodning | A-kodad |
| Version | Adapter |
| Kopplingsmetod | skruvning |
| Kontakttermineringstyp | stickbar |
| Skyddsklass | IP67 |
| Temperaturområde från / till | -25 °C / 85 °C |
| Mekanisk livslängd | > 100 anslutningscykler |
| Vikt (gr) | 13.84 |
| Tullvarukod | 85369010 |
| Ursprungsland | DE |
Elektriska värden
Merless| Märkspänning | 30 V |
| Märkt impulsspänning | 800 V |
| Märkström | 4,0 A |
| Nedsmutsningsgrad | 3 |
| Överspänningskategori | II |
| Isolationsgrupp | II |
| EMC godkänd | oskärmad |
Material
Merless| Material kontakthus | Macromelt |
| Material kontaktinsats | PA/PUR |
| Material kontaktelement | CuZn (mässing) / CuSn (brons) |
| Plätering kontaktelement | Au (guld) |
| Kopplingsmaterial | Pressgjutgods zink förnicklat |
| REACH SVHC |
CAS 7439-92-1 (Lead) |
| SCIP nummer | e500a5f2-c1c8-4824-9bf9-8755b0b0c2cf |
Klassificeringar
Merless| eCl@ss 11.1 | 27-44-01-09 |
| ETIM 9.0 | EC003569 |
CE-försäkran om överensstämmelse
Merless| RoHS-direktivet | EN IEC 63000:2018 |
Nedladdningar
Datablad
Datablad 09 5284 00 04
Nedladdning
REACH
09 5284 00 04
Nedladdning
RoHS
09 5284 00 04
Nedladdning
China RoHS
09 5284 00 04
Nedladdning
CE Försäkran om överensstämmelse
RoHS-direktivet
Nedladdning
UKCA Försäkran om överensstämmelse
UK-RoHS
Nedladdning
Verifiera för nedladdning
Slutför verifieringen för att fortsätta med CAD-nedladdningen.
CAD-data
Välj önskat format


