Beställning nr: 77 9827 3406 50003-0200
M12/M8 Vinklad kabelsplitter - 2 kabeluttag, antal poler: 4/3, oskärmad, fastgjuten på kabeln, IP67, UL 2238, PUR, svart, 3 x 0,34 mm², 2 m
M12, Serie 765, Automatiseringsteknik – sensorer och ställdon
Allmänna värden
Merless| Artikelnummer | 77 9827 3406 50003-0200 |
| Kontakttyp | Vinklad kabelsplitter - 2 kabeluttag |
| Typ standard |
DIN EN 61076-2-104 DIN EN 61076-2-101 |
| Kodning | A-kodad |
| Kabellängd | 2 m (Standard 1 m och 2 m. Andra längder finns tillgängliga på begäran) |
| Version | Kabelsplitter |
| Kopplingsmetod | skruvning |
| Kontakttermineringstyp | fastgjuten på kabeln |
| Skyddsklass | IP67 |
| Anslutningens tvärsnitt | 0,34 mm² / AWG 22 |
| Temperaturområde från / till | -25 °C / 85 °C |
| Mekanisk livslängd | > 100 anslutningscykler |
| Vikt (gr) | 121.22 |
| Tullvarukod | 85444290 |
| Ursprungsland | DE |
Elektriska värden
Merless| Märkspänning | 30 V |
| Märkt impulsspänning | 800 V |
| Märkström | 4,0 A |
| Nedsmutsningsgrad | 3 |
| Överspänningskategori | II |
| Isolationsgrupp | II |
| EMC godkänd | oskärmad |
Material
Merless| Material kontakthus | PUR |
| Material kontaktinsats | PUR |
| Material kontaktelement | CuZn (mässing) / CuSn (brons) |
| Plätering kontaktelement | Au (guld) |
| Kopplingsmaterial | Pressgjutgods zink förnicklat |
| REACH SVHC |
CAS 7439-92-1 (Lead) |
| SCIP nummer | e18e33af-2d3b-4b13-9d87-0795312243c8 |
Kabeldata
Merless| Kabelns struktur | |
| Kabeldiameter | 4,3 mm |
| Tvärsnitt | 3 x 0,34 mm² |
| Mantel material | PUR |
| Isolering ledare | PP9Y halogenfri |
| Tråduppbyggnad ledare | 43 x 0,10 mm |
| Kabelfärg | svart |
| Elektriska egenskaper | |
| Ledarmotstånd | 60 Ω/Km (20°C) |
| Mekaniska egenskaper | |
| böjradie kabel fast installation | ≥ 5 x Ø |
| böjradie kabel rörlig installation | ≥ 10 x Ø |
| Böjningscykler | > 5 miljoner |
| Tillåten acceleration | ≥ 5 m/s² |
| Hastighet horisontellt | ≥ 5 m |
| Hastighet vertikalt | ≥ 5 m |
| Hastighet | ≤ 200 m/min |
| Termiska egenskaper | |
| Temperaturområde rörlig kabeln från / till | -25 °C / 80 °C |
| Temperaturområde fast kabel från / till | -50 °C / 80 °C |
| Andra egenskaper | |
| Halogenfri | ja |
Autorizzazione / approvazioni
Merless| Godkännanden | UL 2238 |
Klassificeringar
Merless| eCl@ss 11.1 | 27-06-03-11 |
| ETIM 9.0 | EC002638 |
CE-försäkran om överensstämmelse
Merless| RoHS-direktivet | EN IEC 63000:2018 |
Nedladdningar
Datablad
Datablad 77 9827 3406 50003-0200
Nedladdning
Certifikat
UL-certifikat
Nedladdning
REACH
77 9827 3406 50003-0200
Nedladdning
RoHS
77 9827 3406 50003-0200
Nedladdning
China RoHS
77 9827 3406 50003-0200
Nedladdning
CE Försäkran om överensstämmelse
RoHS-direktivet
Nedladdning
UKCA Försäkran om överensstämmelse
UK-RoHS
Nedladdning
Verifiera för nedladdning
Slutför verifieringen för att fortsätta med CAD-nedladdningen.
CAD-data
Välj önskat format



