Tilauksen numero: 77 7093 0000 10005-0500
Snap-In Kulmapistoke, Napojen määrä: 5, suojaamaton, suihkutettu kaapelille, IP40, PVC, musta, 5 x 0,25 mm², 5 m
Snap-in IP40, Sarja 709, Subminiature-liittimet
Yleiset ominaisuudet
mehrweniger| Ordernummer |
77 7093 0000 10005-0500
Alternativt ordernummer: 79 9005 75 05
|
| Anslutningsdesign | Kulmapistoke |
| Kaapelin pituus | 5 m (Vakiona 2 m ja 5 m. Muita pituuksia on saatavana pyynnöstä) |
| Kontaktlåsning | snap-in |
| Anslutningstyp | suihkutettu kaapelille |
| Typ av skydd | IP40 |
| Liitännän poikkileikkaus | 0,25 mm² / AWG 24 |
| Begränsa temperaturen från / till | -25 °C / 70 °C |
| Mekanisk livslängd | > 100 liitäntäsykliä |
| Vikt (gr) | 377.55 |
| Tulltaxenummer | 85444290 |
| Alkuperämaa | CN |
Sähköiset ominaisuudet
mehrweniger| Märkspänning | 60 V |
| Märkd impulsspänning | 800 V |
| Märkström | 3,0 A |
| Grad | 1 |
| Överspänningskategori | II |
| Gruppen isolerande material | III |
| EMC lämplighet | suojaamaton |
Materiaalit
mehrweniger| Material Kontakt kropp | PA |
| Materialkontakt | CuZn (messinki) |
| Kontaktyta | Au (kulta) |
| REACH SVHC |
CAS 7439-92-1 (Lead) |
| PFAS-yhdisteiden esiintyminen | 033f7df6-0174-430b-b6d8-901908366868 |
Kaapelitiedot
mehrweniger| Kaapelin rakenne | |
| Kaapelin halkaisija | 5,0 mm |
| Poikkileikkaus | 5 x 0,25 mm² |
| Pälsmaterial | PVC |
| Isoleringssträng | PVC |
| Tråduppbyggnad | 14 x 0,15 mm |
| Kabelfärg | musta |
| Sähköiset ominaisuudet | |
| Ledarmotstånd | 79.9 Ω/Km (20°C) |
| Mekaaniset ominaisuudet | |
| Böjradiekabel fast | 5 x Ø |
| Böjd radiekabel flyttas | 10 x Ø |
| Lämpöominaisuudet | |
| Temperaturområdeskabeln flyttas från / till | -5 °C / 70 °C |
| Temperaturområdeskabel fast från / till | -25 °C / 70 °C |
| Muut ominaisuudet | |
| Halogeeniton | ei |
Luokitukset
mehrweniger| eCl@ss 11.1 | 27-06-03-11 |
| ETIM 9.0 | EC002638 |
Turvallisuushuomautukset
- Liittimiä ei saa asentaa tai irrottaa kuormituksen alaisena. Laitteiden noudattamatta jättäminen ja virheellinen käyttö voi johtaa henkilövahinkoihin.
- Liittimet on kehitetty käyttökohteisiin tehdas-, ohjaus- ja sähkölaitteiden rakentamisessa. Käyttäjän vastuulla on tarkistaa, voidaanko liittimiä käyttää myös muilla sovellusalueilla.
- Liittimen tahattoman avaamisen estämiseksi kotelon ja liitinpään välinen lanka on kiinnitettävä sopivalla syanoakrylaattiliimalla, kun sitä käytetään piireissä, joiden jännite on vaarallinen koskettaa. Tämä ei koske liittimiä, joita käytetään SELV- ja PELV-piireissä standardin IEC 61140 (EN 61140, VDE 0140-1) mukaisesti.
- Pistokeliittimet, joita käytetään piireissä, joissa on vaarallinen kosketusjännite, saa asentaa ja käyttää vain sähkötekniikan koulutuksen saaneet henkilöt tai heidän valvonnassaan ottaen huomioon sovellettavat määräykset ja standardit.
- Käyttäjän on toteutettava asianmukaiset turvatoimenpiteet, jotta liitintä ei voida vahingossa irrottaa.
- Huomaa saasteaste ja ylijännitekategoria. Lisätietoja on teknisten tietojen latauskeskuksessa.



