Tilauksen numero: 43 1706 409 04
Laitepistorasia, Napojen määrä: 3+PE, 8,0-10,0 mm, suojaamaton, ruuviliitin, IP40 ilman tiiviste, ESTI+, VDE, V0-materiaali
Tyyppii A, Sarja 210, Automaatiotekniikka – magneettiventtiililiitin
Yleiset ominaisuudet
mehrweniger| Ordernummer | 43 1706 409 04 |
| Anslutningsdesign | Laitepistorasia |
| Tyyppistandardi | DIN EN 175301-803 |
| Kontaktlåsning | Keskusruuvi |
| Anslutningstyp | ruuviliitin |
| Typ av skydd | IP40 ilman tiiviste |
| Liitännän poikkileikkaus | 0,34-1,50 mm² |
| Kabelpassage | 8,0-10,0 mm |
| Begränsa temperaturen från / till | -30 °C / 120 °C |
| Mekanisk livslängd | > 50 liitäntäsykliä |
| Vikt (gr) | 20.85 |
| Tulltaxenummer | 85369010 |
| Alkuperämaa | HU |
Sähköiset ominaisuudet
mehrweniger| Märkspänning | 250 V |
| Märkd impulsspänning | 4000 V |
| Märkström | 10,0 A |
| Grad | 3 |
| Överspänningskategori | III |
| Gruppen isolerande material | III |
| EMC lämplighet | suojaamaton |
Materiaalit
mehrweniger| Material Kontakt kropp | PA (UL94 V-0) |
| Materialkontakt | CuSn (pronssi) |
| Kontaktyta | Au (kulta) |
| REACH SVHC |
CAS 7439-92-1 (Lead) |
| PFAS-yhdisteiden esiintyminen | c0a215ea-3e97-4288-b437-050a3f0eac32 |
Auktoriserings / godkännanden
mehrweniger| Hyväksynnät | ESTI+, VDE |
Turvallisuushuomautukset
- Liittimiä ei saa asentaa tai irrottaa kuormituksen alaisena. Laitteiden noudattamatta jättäminen ja virheellinen käyttö voi johtaa henkilövahinkoihin.
- Liittimet on kehitetty käyttökohteisiin tehdas-, ohjaus- ja sähkölaitteiden rakentamisessa. Käyttäjän vastuulla on tarkistaa, voidaanko liittimiä käyttää myös muilla sovellusalueilla.
- Pistokeliittimet, joita käytetään piireissä, joissa on vaarallinen kosketusjännite, saa asentaa ja käyttää vain sähkötekniikan koulutuksen saaneet henkilöt tai heidän valvonnassaan ottaen huomioon sovellettavat määräykset ja standardit.
- Käyttäjän on toteutettava asianmukaiset turvatoimenpiteet, jotta liitintä ei voida vahingossa irrottaa.
- Liittimet, joiden suojausluokka on IP67 ja IP68, eivät sovellu käytettäväksi veden alla. Ulkona käytettäessä liittimet on suojattava erikseen korroosiolta. Lisätietoja IP-suojausluokista on teknisten tietojen latauskeskuksessa.
- Huomaa saasteaste ja ylijännitekategoria. Lisätietoja on teknisten tietojen latauskeskuksessa.