Tilauksen numero: 09 0433 00 05
M12 Sisäänrakennettu pistoke, Napojen määrä: 5, suojaamaton, juotos, IP67, M12x1,0
M12-A, Sarja 713, Automaatiotekniikka – sensoriikka ja toimilaitetekniikka
Yleiset ominaisuudet
mehrweniger| Ordernummer | 09 0433 00 05 |
| Anslutningsdesign | Sisäänrakennettu pistoke |
| Tyyppistandardi | DIN EN 61076-2-101 |
| Koodaus | A-koodattu |
| Kontaktlåsning | ruuvaus |
| Anslutningstyp | juotos |
| Typ av skydd | IP67 |
| Begränsa temperaturen från / till | -40 °C / 85 °C |
| Mekanisk livslängd | > 100 liitäntäsykliä |
| Vikt (gr) | 1.27 |
| Tulltaxenummer | 85369010 |
| Alkuperämaa | DE |
Sähköiset ominaisuudet
mehrweniger| Märkspänning | 60 V |
| Märkd impulsspänning | 1500 V |
| Märkström | 4,0 A |
| Grad | 3 |
| Överspänningskategori | II |
| Gruppen isolerande material | III |
| EMC lämplighet | suojaamaton |
Materiaalit
mehrweniger| Material Kontakt kropp | PA |
| Materialkontakt | CuZn (messinki) |
| Kontaktyta | Au (kulta) |
| REACH SVHC |
CAS 7439-92-1 (Lead) |
| PFAS-yhdisteiden esiintyminen | 50ee0103-0264-4462-b49f-f00cc116d937 |
Luokitukset
mehrweniger| eCl@ss 11.1 | 27-44-01-09 |
| ETIM 9.0 | EC003569 |
Turvallisuushuomautukset
- Liittimiä ei saa asentaa tai irrottaa kuormituksen alaisena. Laitteiden noudattamatta jättäminen ja virheellinen käyttö voi johtaa henkilövahinkoihin.
- Liittimet on kehitetty käyttökohteisiin tehdas-, ohjaus- ja sähkölaitteiden rakentamisessa. Käyttäjän vastuulla on tarkistaa, voidaanko liittimiä käyttää myös muilla sovellusalueilla.
- Pistokeliittimet, joita käytetään piireissä, joissa on vaarallinen kosketusjännite, saa asentaa ja käyttää vain sähkötekniikan koulutuksen saaneet henkilöt tai heidän valvonnassaan ottaen huomioon sovellettavat määräykset ja standardit.
- Käyttäjän on toteutettava asianmukaiset turvatoimenpiteet, jotta liitintä ei voida vahingossa irrottaa.
- Liittimet, joiden suojausluokka on IP67 ja IP68, eivät sovellu käytettäväksi veden alla. Ulkona käytettäessä liittimet on suojattava erikseen korroosiolta. Lisätietoja IP-suojausluokista on teknisten tietojen latauskeskuksessa.
- Huomaa saasteaste ja ylijännitekategoria. Lisätietoja on teknisten tietojen latauskeskuksessa.
- Kaapeliliittimen lukitsemiseksi laiteliittimellä kierteitetty rengas kiristetään "käsin tiukasti" (noin 60 cNm).
