Tilauksen numero: 09 0435 40 04
M12 Sisäänrakennettu pistoke, Napojen määrä: 4, suojaamaton, juotos, IP67, sopii putkelle Ø 15 mm läpinäkyvä materiaali, LED punainen O-renkaalla 12,5 x 2,5
M12-A, Sarja 713, Automaatiotekniikka – sensoriikka ja toimilaitetekniikka
Yleiset ominaisuudet
mehrweniger| Ordernummer | 09 0435 40 04 |
| Anslutningsdesign | Sisäänrakennettu pistoke |
| Tyyppistandardi | DIN EN 61076-2-101 |
| Koodaus | A-koodattu |
| Kontaktlåsning | ruuvaus |
| Anslutningstyp | juotos |
| Typ av skydd | IP67 |
| Liitännän poikkileikkaus | 0,25 mm² / AWG 24 |
| Begränsa temperaturen från / till | -40 °C / 85 °C |
| Mekanisk livslängd | > 100 liitäntäsykliä |
| Vikt (gr) | 2.39 |
| Tulltaxenummer | 85369010 |
| Alkuperämaa | DE |
Sähköiset ominaisuudet
mehrweniger| Märkspänning | 250 V |
| Märkd impulsspänning | 2500 V |
| Märkström | 4,0 A |
| Grad | 3 |
| Överspänningskategori | II |
| Gruppen isolerande material | III |
| EMC lämplighet | suojaamaton |
Materiaalit
mehrweniger| Material Kontakt kropp | PA |
| Materialkontakt | CuZn (messinki) |
| Kontaktyta | Au (kulta) |
| REACH SVHC |
CAS 7439-92-1 (Lead) |
| PFAS-yhdisteiden esiintyminen | e9115331-96d2-4bfb-bbb1-17015a8003a7 |
Luokitukset
mehrweniger| ETIM 9.0 | EC003569 |
Turvallisuushuomautukset
- Liittimiä ei saa asentaa tai irrottaa kuormituksen alaisena. Laitteiden noudattamatta jättäminen ja virheellinen käyttö voi johtaa henkilövahinkoihin.
- Liittimet on kehitetty käyttökohteisiin tehdas-, ohjaus- ja sähkölaitteiden rakentamisessa. Käyttäjän vastuulla on tarkistaa, voidaanko liittimiä käyttää myös muilla sovellusalueilla.
- Pistokeliittimet, joita käytetään piireissä, joissa on vaarallinen kosketusjännite, saa asentaa ja käyttää vain sähkötekniikan koulutuksen saaneet henkilöt tai heidän valvonnassaan ottaen huomioon sovellettavat määräykset ja standardit.
- Käyttäjän on toteutettava asianmukaiset turvatoimenpiteet, jotta liitintä ei voida vahingossa irrottaa.
- Liittimet, joiden suojausluokka on IP67 ja IP68, eivät sovellu käytettäväksi veden alla. Ulkona käytettäessä liittimet on suojattava erikseen korroosiolta. Lisätietoja IP-suojausluokista on teknisten tietojen latauskeskuksessa.
- Huomaa saasteaste ja ylijännitekategoria. Lisätietoja on teknisten tietojen latauskeskuksessa.
- Kaapeliliittimen lukitsemiseksi laiteliittimellä kierteitetty rengas kiristetään "käsin tiukasti" (noin 60 cNm).