Numer części: 09 0131 62 12
M16 Złącze panelowe męskie, Kontaktów: 12 (12-a), nieekranowany, THT, IP67, Zgodność z AISG, Montaż z przodu, krótkie styki lutownicze
M16 IP67, seria 723, Złącze miniaturowe
Cechy ogólne
więcejmniej| Numer części | 09 0131 62 12 |
| Konstrukcja złączy | Złącze panelowe męskie |
| Typ standardowy | DIN EN 61076-2-106 |
| System blokady złączy | śruba |
| Obtrysk na kablu | THT |
| Stopień ochrony | IP67 |
| Zakres temperatur od/do | -40 °C / 95 °C |
| Ilość cykli łączenia | > 500 cykli łączenia |
| Waga (gr) | 15.78 |
| Numer taryfy celnej | 85369010 |
| Kraj pochodzenia | DE |
Parametry elektryczne
więcejmniej| Napięcie znamionowe | 60 V |
| Znamionowe napięcie udarowe | 500 V |
| Prąd znamionowy | 5,0 A |
| Rezystancja izolacji kabla | ≥ 1010 Ω |
| Stopień zanieczyszczenia | 1 |
| Kategoria przepięciowa | I |
| Grupa materiałowa | III |
| Zgodność z EMV | nieekranowany |
Materiał
więcejmniej| Materiał korpusu styków | PBT (UL94V-0) |
| Materiał styku | CuZn (mosiądz) |
| Pokrycie styku | Ag (srebro) |
| REACH SVHC |
CAS 7439-92-1 (Lead) |
| Obecność PFAS | e57208ba-d453-4960-80c7-703360e56494 |
Zezwolenia/zatwierdzenia
więcejmniej| Wstęp | Zgodność z AISG |
Klasyfikacje
więcejmniej| ETIM 9.0 | EC003569 |
Uwagi dotyczące bezpieczeństwa
- Wtyczki nie wolno podłączać ani odłączać pod obciążeniem. Nieprzestrzeganie i niewłaściwe użytkowanie może spowodować obrażenia ciała.
- Złącza zostały stworzone do zastosowań w inżynierii instalacji, sterowaniu i budowie wyposażenia elektrycznego. Użytkownik jest odpowiedzialny za sprawdzenie, czy złącza mogą być używane również do innych zastosowań.
- Złącza stosowane w obwodach o napięciach niebezpiecznych w dotyku mogą być instalowane i używane wyłącznie przez osoby z wykształceniem elektrotechnicznym lub pod ich nadzorem, z uwzględnieniem obowiązujących przepisów i norm.
- Użytkownik musi podjąć odpowiednie środki ostrożności, aby zapobiec przypadkowemu odłączeniu złącza.
- Złącza wtykowe o stopniu ochrony IP67 i IP68 nie nadają się do stosowania pod wodą. W przypadku stosowania na zewnątrz złącza wtykowe należy oddzielnie zabezpieczyć przed korozją. Więcej informacji na temat klas ochrony IP można znaleźć w centrum pobierania w sekcji "Informacje Techniczne".
- Należy zwrócić uwagę na stopień zanieczyszczenia i kategorię przepięciową. Więcej informacji można znaleźć w centrum pobierania w sekcji "Informacje Techniczne".
- Specyfikacja stopnia ochrony ma zastosowanie pod warunkiem, że cztery otwory montażowe są wykonane jako otwory nieprzelotowe.

