Numer części: 99 0437 55 05
M12 Męskie złącze kablowe proste, Kontaktów: 5, 4,0-6,0 mm, nieekranowany, zacisk śrubowy, IP67, Metalowa tuleja
M12-A, seria 713, Technologia automatyzacji - czujniki i elementy wykonawcze (aktuatory)
Cechy ogólne
więcejmniej| Numer części | 99 0437 55 05 |
| Konstrukcja złączy | Męskie złącze kablowe proste |
| Typ standardowy | DIN EN 61076-2-101 |
| Kodowanie | kodowane A |
| System blokady złączy | śruba |
| Obtrysk na kablu | zacisk śrubowy |
| Stopień ochrony | IP67 |
| Przekrój przyłącza | maks. 0,75 mm² / AWG 18 |
| Wyjście kablowe | 4,0-6,0 mm |
| Zakres temperatur od/do | -40 °C / 85 °C |
| Ilość cykli łączenia | > 50 cykli łączenia |
| Waga (gr) | 41.59 |
| Numer taryfy celnej | 85369010 |
| Kraj pochodzenia | DE |
Parametry elektryczne
więcejmniej| Napięcie znamionowe | 60 V |
| Znamionowe napięcie udarowe | 1500 V |
| Prąd znamionowy | 4,0 A |
| Stopień zanieczyszczenia | 3 |
| Kategoria przepięciowa | II |
| Grupa materiałowa | III |
| Zgodność z EMV | nieekranowany |
Materiał
więcejmniej| Materiał korpusu styków | PA |
| Materiał styku | CuZn (mosiądz) |
| Pokrycie styku | CuSnZn (Optalloy) |
| REACH SVHC |
CAS 7439-92-1 (Lead) |
| Obecność PFAS | 49d9da48-57be-4d70-aaad-b052b0927a26 |
Trade-Compliance
więcejmniej| Copper (9903.78.01) | 0.000221 kg |
Uwagi dotyczące bezpieczeństwa
- Wtyczki nie wolno podłączać ani odłączać pod obciążeniem. Nieprzestrzeganie i niewłaściwe użytkowanie może spowodować obrażenia ciała.
- Złącza zostały stworzone do zastosowań w inżynierii instalacji, sterowaniu i budowie wyposażenia elektrycznego. Użytkownik jest odpowiedzialny za sprawdzenie, czy złącza mogą być używane również do innych zastosowań.
- Aby zabezpieczyć złącze przed niezamierzonym otwarciem, gwint pomiędzy obudową a głowicą złącza należy zabezpieczyć odpowiednim klejem cyjanoakrylowym w przypadku stosowania w obwodach o napięciu niebezpiecznym w dotyku. Nie dotyczy to złączy stosowanych w obwodach SELV i PELV zgodnie z IEC 61140 (EN 61140, VDE 0140-1).
- Złącza stosowane w obwodach o napięciach niebezpiecznych w dotyku mogą być instalowane i używane wyłącznie przez osoby z wykształceniem elektrotechnicznym lub pod ich nadzorem, z uwzględnieniem obowiązujących przepisów i norm.
- Użytkownik musi podjąć odpowiednie środki ostrożności, aby zapobiec przypadkowemu odłączeniu złącza.
- Złącza wtykowe o stopniu ochrony IP67 i IP68 nie nadają się do stosowania pod wodą. W przypadku stosowania na zewnątrz złącza wtykowe należy oddzielnie zabezpieczyć przed korozją. Więcej informacji na temat klas ochrony IP można znaleźć w centrum pobierania w sekcji "Informacje Techniczne".
- Należy zwrócić uwagę na stopień zanieczyszczenia i kategorię przepięciową. Więcej informacji można znaleźć w centrum pobierania w sekcji "Informacje Techniczne".
- Aby zblokować złącze kablowe w złączu urządzenia, gwintowany pierścień jest 'ręcznie' dokręcany (ok. 60 cNm).