Tilauksen numero: 79 5068 50 08
M12 Kaapelipistoke – kaapelirasia, Napojen määrä: 8, suojattu, suihkutettu kaapelille, IP68, PUR, musta, 7 x 0,25 mm², 5 m
M12-A, Sarja 765, Automaatiotekniikka – sensoriikka ja toimilaitetekniikka
Yleiset ominaisuudet
mehrweniger| Ordernummer | 79 5068 50 08 |
| Anslutningsdesign | Kaapelipistoke – kaapelirasia |
| Tyyppistandardi | DIN EN 61076-2-101 |
| Koodaus | A-koodattu |
| Kaapelin pituus | 5 m (Muita pituuksia on saatavana pyynnöstä). |
| Kontaktlåsning | ruuvaus |
| Anslutningstyp | suihkutettu kaapelille |
| Typ av skydd | IP68 |
| Liitännän poikkileikkaus | 0,25 mm² / AWG 24 |
| Begränsa temperaturen från / till | -25 °C / 85 °C |
| Mekanisk livslängd | > 100 liitäntäsykliä |
| Vikt (gr) | 288.00 |
| Tulltaxenummer | 85444290 |
| Alkuperämaa | HU |
Sähköiset ominaisuudet
mehrweniger| Märkspänning | 250 V |
| Märkd impulsspänning | 2500 V |
| Märkström | 4,0 A |
| Grad | 3 |
| Gruppen isolerande material | II |
| EMC lämplighet | suojattu |
Materiaalit
mehrweniger| Material Kontakt kropp | PUR |
| Materialkontakt | CuZn (messinki) / CuSn (pronssi) |
| Kontaktyta | Au (kulta) |
| Lukitusmateriaali | Sinkkipainevalu nikkelöity |
| REACH SVHC |
None (No pollutants) |
| PFAS-yhdisteiden esiintyminen | 6d8f9b62-531b-43ab-b265-cfc18f474cf2 |
Kaapelitiedot
mehrweniger| Kaapelin rakenne | |
| Kaapelin halkaisija | 6,0 mm |
| Poikkileikkaus | 7 x 0,25 mm² |
| Pälsmaterial | PUR |
| Isoleringssträng | PP9Y halogeeni vapaa |
| Tråduppbyggnad | 32 x 0,10 mm |
| Kabelfärg | musta |
| Sähköiset ominaisuudet | |
| Ledarmotstånd | 79 Ω/Km (20°C) |
| Mekaaniset ominaisuudet | |
| Böjningscykler | > 2 miljoonaa |
| Tillåten acceleration | 5 m/s² |
| Resa horisontellt | 5 m/s² -> 5 m |
| Resa vertikalt | 5 m/s² -> 2 m |
| Reshastighet | ≤ 200 m/min (5 m vaakaetäisyys) |
| Lämpöominaisuudet | |
| Temperaturområdeskabeln flyttas från / till | -25 °C / 80 °C |
| Temperaturområdeskabel fast från / till | -50 °C / 80 °C |
| Muut ominaisuudet | |
| Halogeeniton | kyllä |
Luokitukset
mehrweniger| ETIM 9.0 | EC002638 |
Turvallisuushuomautukset
- Liittimiä ei saa asentaa tai irrottaa kuormituksen alaisena. Laitteiden noudattamatta jättäminen ja virheellinen käyttö voi johtaa henkilövahinkoihin.
- Liittimet on kehitetty käyttökohteisiin tehdas-, ohjaus- ja sähkölaitteiden rakentamisessa. Käyttäjän vastuulla on tarkistaa, voidaanko liittimiä käyttää myös muilla sovellusalueilla.
- Pistokeliittimet, joita käytetään piireissä, joissa on vaarallinen kosketusjännite, saa asentaa ja käyttää vain sähkötekniikan koulutuksen saaneet henkilöt tai heidän valvonnassaan ottaen huomioon sovellettavat määräykset ja standardit.
- Käyttäjän on toteutettava asianmukaiset turvatoimenpiteet, jotta liitintä ei voida vahingossa irrottaa.
- Liittimet, joiden suojausluokka on IP67 ja IP68, eivät sovellu käytettäväksi veden alla. Ulkona käytettäessä liittimet on suojattava erikseen korroosiolta. Lisätietoja IP-suojausluokista on teknisten tietojen latauskeskuksessa.
- Huomaa saasteaste ja ylijännitekategoria. Lisätietoja on teknisten tietojen latauskeskuksessa.
- Kaapeliliittimen lukitsemiseksi laiteliittimellä kierteitetty rengas kiristetään "käsin tiukasti" (noin 60 cNm).
