Tilauksen numero: 79 0231 50 04
RD24 Kaapelipistoke, Napojen määrä: 3+PE, suojaamaton, suihkutettu kaapelille, IP67, PVC, musta, 4 x 1,50 mm², 5 m
RD24, Sarja 692, Power-liittimet
Yleiset ominaisuudet
mehrweniger| Ordernummer | 79 0231 50 04 |
| Anslutningsdesign | Kaapelipistoke |
| Kaapelin pituus | 5 m (Vakiona 2 m ja 5 m. Muita pituuksia on saatavana pyynnöstä) |
| Kontaktlåsning | ruuvaus |
| Anslutningstyp | suihkutettu kaapelille |
| Typ av skydd | IP67 |
| Liitännän poikkileikkaus | 1,50 mm² / AWG 16 |
| Begränsa temperaturen från / till | -25 °C / 80 °C |
| Mekanisk livslängd | > 500 liitäntäsykliä |
| Vikt (gr) | 1263.95 |
| Tulltaxenummer | 85444290 |
| Alkuperämaa | DE |
Sähköiset ominaisuudet
mehrweniger| Märkspänning | 400 V |
| Märkd impulsspänning | 6000 V |
| Märkström | 16,0 A |
| Grad | 3 |
| Överspänningskategori | III |
| Gruppen isolerande material | III |
| EMC lämplighet | suojaamaton |
Materiaalit
mehrweniger| Material Kontakt kropp | PA12 |
| Materialkontakt | CuZn (messinki) |
| Kontaktyta | Ag (hopea) |
| Lukitusmateriaali | CuZn (messinki) |
| REACH SVHC |
CAS 7439-92-1 (Lead) |
| PFAS-yhdisteiden esiintyminen | SCIP-number not available |
Kaapelitiedot
mehrweniger| Kaapelin rakenne | |
| Kaapelin halkaisija | 8,6 mm |
| Poikkileikkaus | 4 x 1,50 mm² |
| Pälsmaterial | PVC |
| Isoleringssträng | PVC |
| Tråduppbyggnad | 28 x 0,25 mm |
| Kabelfärg | musta |
| Mekaaniset ominaisuudet | |
| Böjradiekabel fast | ≥ 7,5 x Ø |
| Böjd radiekabel flyttas | ≥ 15 x Ø |
| Lämpöominaisuudet | |
| Temperaturområdeskabeln flyttas från / till | -5 °C / 80 °C |
| Temperaturområdeskabel fast från / till | -20 °C / 80 °C |
| Muut ominaisuudet | |
| Halogeeniton | ei |
Luokitukset
mehrweniger| eCl@ss 11.1 | 27-06-03-11 |
| ETIM 9.0 | EC002638 |
Turvallisuushuomautukset
- Liittimiä ei saa asentaa tai irrottaa kuormituksen alaisena. Laitteiden noudattamatta jättäminen ja virheellinen käyttö voi johtaa henkilövahinkoihin.
- Liittimet on kehitetty käyttökohteisiin tehdas-, ohjaus- ja sähkölaitteiden rakentamisessa. Käyttäjän vastuulla on tarkistaa, voidaanko liittimiä käyttää myös muilla sovellusalueilla.
- Liittimen tahattoman avaamisen estämiseksi kotelon ja liitinpään välinen lanka on kiinnitettävä sopivalla syanoakrylaattiliimalla, kun sitä käytetään piireissä, joiden jännite on vaarallinen koskettaa. Tämä ei koske liittimiä, joita käytetään SELV- ja PELV-piireissä standardin IEC 61140 (EN 61140, VDE 0140-1) mukaisesti.
- Pistokeliittimet, joita käytetään piireissä, joissa on vaarallinen kosketusjännite, saa asentaa ja käyttää vain sähkötekniikan koulutuksen saaneet henkilöt tai heidän valvonnassaan ottaen huomioon sovellettavat määräykset ja standardit.
- Käyttäjän on toteutettava asianmukaiset turvatoimenpiteet, jotta liitintä ei voida vahingossa irrottaa.
- Huomaa saasteaste ja ylijännitekategoria. Lisätietoja on teknisten tietojen latauskeskuksessa.
