Beställning nr: 79 5207 00 05
M12 Dubbelfördelare, Y-distributör, plugg - 2 uttag, antal poler: 5/4, oskärmad, stickbar, IP68, UL 2238
Serie 765, Automatiseringsteknik – sensorer och ställdon
Allmänna värden
Merless| Artikelnummer | 79 5207 00 05 |
| Kontakttyp | Dubbelfördelare, Y-distributör, plugg - 2 uttag |
| Typ standard | DIN EN 61076-2-101 |
| Kodning | A-kodad |
| Version | Dubbelfördelare |
| Kopplingsmetod | skruvning |
| Kontakttermineringstyp | stickbar |
| Skyddsklass | IP68 |
| Temperaturområde från / till | -25 °C / 85 °C |
| Mekanisk livslängd | > 100 anslutningscykler |
| Vikt (gr) | 27.00 |
| Tullvarukod | 85444290 |
| Ursprungsland | DE |
Elektriska värden
Merless| Märkspänning | 250 V |
| Märkt impulsspänning | 2500 V |
| Märkström | 4,0 A |
| Nedsmutsningsgrad | 3 |
| Överspänningskategori | II |
| Isolationsgrupp | II |
| EMC godkänd | oskärmad |
Material
Merless| Material kontakthus | PUR |
| Material kontaktinsats | PUR |
| Material kontaktelement | CuZn (mässing) / CuSn (brons) |
| Plätering kontaktelement | Au (guld) |
| Kopplingsmaterial | Pressgjutgods zink förnicklat |
| REACH SVHC |
CAS 7439-92-1 (Lead) |
| SCIP nummer | 429d6db8-1b47-4790-8d51-58a63d0b48ca |
Autorizzazione / approvazioni
Merless| Godkännanden | UL 2238 |
Klassificeringar
Merless| eCl@ss 11.1 | 27-06-03-11 |
| ETIM 9.0 | EC002638 |
CE-försäkran om överensstämmelse
Merless| Lågspänningsdirektivet | EN 60529:1991 | EN 60204-1:2018 |
Nedladdningar
Datablad
Datablad 79 5207 00 05
Nedladdning
Certifikat
UL-certifikat
Nedladdning
REACH
79 5207 00 05
Nedladdning
RoHS
79 5207 00 05
Nedladdning
China RoHS
79 5207 00 05
Nedladdning
CE Försäkran om överensstämmelse
Lågspänningsdirektivet
Nedladdning
UKCA Försäkran om överensstämmelse
Elektrisk utrustning
Nedladdning
Verifiera för nedladdning
Slutför verifieringen för att fortsätta med CAD-nedladdningen.
CAD-data
Välj önskat format


