Beställning nr: 79 5232 90 04
M12/M8 Dubbelfördelare, Y-distributör, plugg - 2 uttag, antal poler: 4/3, oskärmad, stickbar, IP68, UL 2238
Serie 765, Automatiseringsteknik – sensorer och ställdon
Allmänna värden
Merless| Artikelnummer | 79 5232 90 04 |
| Kontakttyp | Dubbelfördelare, Y-distributör, plugg - 2 uttag |
| Typ standard |
DIN EN 61076-2-104 DIN EN 61076-2-101 |
| Version | Dubbelfördelare |
| Kopplingsmetod | skruvning |
| Kontakttermineringstyp | stickbar |
| Skyddsklass | IP68 |
| Temperaturområde från / till | -25 °C / 80 °C |
| Mekanisk livslängd | > 100 anslutningscykler |
| Vikt (gr) | 23.00 |
| Tullvarukod | 85444290 |
| Ursprungsland | DE |
Elektriska värden
Merless| Märkspänning | 30 V |
| Märkt impulsspänning | 800 V |
| Märkström | 4,0 A |
| Nedsmutsningsgrad | 3 |
| Överspänningskategori | II |
| Isolationsgrupp | II |
| EMC godkänd | oskärmad |
Material
Merless| Material kontakthus | PUR |
| Material kontaktinsats | PUR |
| Material kontaktelement | CuZn (mässing) / CuSn (brons) |
| Plätering kontaktelement | Au (guld) |
| Kopplingsmaterial | Pressgjutgods zink förnicklat |
| REACH SVHC |
CAS 7439-92-1 (Lead) |
| SCIP nummer | a1fa1cfe-6c73-4cc9-afb4-bdf7353ac193 |
Autorizzazione / approvazioni
Merless| Godkännanden | UL 2238 |
Klassificeringar
Merless| eCl@ss 11.1 | 27-06-03-11 |
| ETIM 9.0 | EC002638 |
CE-försäkran om överensstämmelse
Merless| RoHS-direktivet | EN IEC 63000:2018 |
Nedladdningar
Datablad
Datablad 79 5232 90 04
Nedladdning
Certifikat
UL-certifikat
Nedladdning
REACH
79 5232 90 04
Nedladdning
RoHS
79 5232 90 04
Nedladdning
China RoHS
79 5232 90 04
Nedladdning
CE Försäkran om överensstämmelse
RoHS-direktivet
Nedladdning
UKCA Försäkran om överensstämmelse
UK-RoHS
Nedladdning
Verifiera för nedladdning
Slutför verifieringen för att fortsätta med CAD-nedladdningen.
CAD-data
Välj önskat format

